Len Ty si strojcom svojho osudu

Poslať článok známemu


Keď som v júni 2019 prišla na Hawai´i, zvoľnila som, nadýchla som sa, užila som si život aký už dávno nie. Škola, turistika, pláže, ale aj ľudia – multikulturalita, tradície, jazyk, história. Dni a týždne utekali ako šialené, študenti do školy prichádzali a ja som videla mnohých z nich tešiť sa domov. No ja som svoj posledný týždeň pobytu preplakala. Ovládla ma obrovská nechuť vrátiť sa do starých koľají korporátneho sveta, ovládla ma bezmocnosť a strach, že premrhám svoj život, hoci svet ponúka také nádherné možnosti. Ten pocit márnosti ma však zároveň nakopol k činu….
Predsa NEBUDEM OBEŤ. Predsa Hawaii nie je nedosiahnuteľná destinácia. Predsa nemôže byť zložité sa sem vrátiť. Predsa je to môj život a ja s ním mám právo naložiť ako ja CHCEM. A vtedy sa zrodil môj súkromný projekt – SPÄŤ NA HAWAII 😊
Uvedomila som si, že na veci okolo sa sá pozrieť veľmi racionálne a keď som dokázala zmanažovať projekty, tímy, oddelenia, eventy, zmanažovať svoj vlastný projekt, svoj vlastný život, predsa nemôže byť problém. Uvedomila som si, že je iba na mne ako bude vyzerať môj život, že ja som pánom a tvorcom svojho osudu, že ja som kapitánom svojej lode života. A tá loď sa poplaví, kam zavelí kapitán.
A navyše mám skúsenosti s projektovým aj procesným riadením, s riadením a dizajnovaním zmien, s komunikáciou ale aj realizáciou, som predsa krízový manažér, mám know-how v oblasti vzdelávania a rozvoja, som kouč, mentorujem svojich podriadených aj kolegov, ktorí chcú rásť.
A tak som zobrala papier, zapojila svoje biznisové know-how a nakreslila svoju myšlienkovú mapu, plán. Plán pre svoj najväčší súkromný projekt vďaka ktorému som sa po roku vrátila do raja uprostred Pacifiku.
Vrátila som sa s dvoma kuframi, veľkým odhodlaním uspieť, troškou strachu, s veľkou mierou pokory, ale predovšetkým so svojimi skúsenosťami a životnými princípmi a postojmi. Potvrdila som si totiž, že na nich viem stavať, že fungujú nielen v biznise, ale aj v každodennom živote. Že sa s nimi dajú prekonávať prekážky, že je vďaka nim VŠETKO MOŽNÉ.

Daj mi vedieť ako sa Ti páčil tento článok
[Celkovo: 0 Priemer: 0]

Poslať článok známemu

Vložiť komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.