Have a vision

Poslať článok známemu


Keď sa zobudíte do sychravého dňa a nechce sa Vám spod periny, čo Vás dostane z postele?
MUSÍM ísť do práce… zarábať peniaze… platiť hypotéku…
Každý niečo MUSÍ, no prečo to MUSÍM vlastne robíme? Čo bude na konci? Čo chceme, za čím kráčame?
Nemáte odpoveď?
Myslíte si – čo sú to za hlúpe otázky… Proste niečo MUSÍM jesť, piť, niekde MUSÍM bývať, zabezpečiť rodinu, deti, ich vzdelanie…
Takto som pred pár rokmi reagovala aj ja. Mala som svoje ciele a išla som si za nimi. Viac či menej úspešne som ich dosahovala. Hotovo. Čo viac…
Jedného dňa som však stretla človeka, ktorý mi tento pohľad na život úplne zmenil. Stal sa mojim učiteľom a projektovým, procesným mentorom.
Vždy keď som riešila v práci – poďme urobiť to, alebo toto… chcem, aby to fungovalo takto… Robo sa iba uškŕňal a potom ma “zabil” jednoduchou otázkou: “A čo bude Hela keď to budeš mať?”
A Hela hľadela s otvorenými ústami neschopná odpovede…
Robo ma naučil premýšľať o svete v širšom kontexte, naučil ma pozerať sa dopredu a vidieť veci z nadhľadu. Naučil ma premýšľať nad tým ČO NAOZAJ CHCEM a kam smerujem – dlhodobo.
Keď som potom na jednom školení k riadeniu zmien počula o víziách, bola už vízia mojou prirodzenosťou. No iba v pracovnej oblasti. O tých mojich súkromných som nepremýšľala. Žila som svoj každodenný rituál MUSÍM, bez toho aby som vedela PREČO… Ale nebola som veľmi šťastná…
Hovorí sa, že história je učiteľkou múdrosti a že by sme sa mali učiť z chýb iných. Šťastní tí, ktorí to dokážu. Šťastní tí, ktorí svoju víziu nájdu v mladom veku.
Učíme sa, dozrievame, naše hodnotové rebríčky sa menia a čím sme starší, tým častejšie si kladieme otázky o zmysle bytia, sme konfrontovaný s kvalitou nášho života, s tým, čo chceme MY a nie čo očakáva naše okolie.
Filozof Seneca v spise o duševnom pokoji napísal:
“Keď človek nevie do ktorého prístavu chce doplávať, žiadny vietor nie je preňho priaznivý.”
Dnes mám svoju ŽIVOTNÚ VÍZIU, dôvod prečo CHCEM vstať z postele za sychravého rána, prečo prekračujem svoje hranice, čo mi robí radosť, čo ma napĺňa, kam smerujem. Dnes viem, že s víziou ide všetko ľahšie.
Objavte svoju víziu, zvyšok bude nasledovať.
Ako? Začnite snivať.

Daj mi vedieť ako sa Ti páčil tento článok
[Celkovo: 0 Priemer: 0]

Poslať článok známemu

Vložiť komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.