Box of tips – Pero a papier

Poslať článok známemu

Crouching Lion (ilustračný obrázok)
Sú dni, kedy sa vaša myseľ nezastaví, beží ako šialená, jedna myšlienka predbieha druhú.
Do konca týždňa potrebujete odovzdať dve business špecifikácie a urobiť prípravu na kick off meeting k novému projektu.
K tomu otvoríte kalendár a zistíte, že ani nebudete mať kedy jesť, lebo jeden meeting strieda druhý.
No a aby toho nebolo málo, dcéra má narodeniny a treba pripraviť párty – upiecť, niečo uvariť.
Zvoní telefón. Volá Vám chlapík zo servisu, že Vaše auto bude hotové až za dva dni.
Prepadá vás panika, neviete čo skôr a prvý meeting začína už o pol hodinu.Máte plnú hlavu starostí, problémy a komplikácie sa kopia, neviete nájsť cestu, riešenia, začne Vás prepadať strach, emócie ovládajú myseľ a potláčajú zdravý rozum…. Čo skôr? Do čoho sa pustiť najprv? Čo sa dá stihnúť za pol hodinu?
Mne v takejto situácii pomáhajú dvaja TOP pomocníci – pero a papier.
Polhodina je celkom celkom dosť času – na stíšenie, upratanie si myšlienok, prioritizáciu všetkého čo Vás čaká. Vezmite si pero a papier a uvidíte, že to bude najproduktívnejšia a zároveň najdôležitejšia polhodina Vášho týždňa. No a tí, ktorí už viete písať iba na klávesnici, otvorte si Vaše StickyNotes 😊A čo ďalej?
Napíšte si najprv na papier všetky hlavné úlohy, ktoré Vás čakajú – zoraďte ich vedľa seba podľa toho kedy majú svoj termín.
No a potom si iba pod jednotlivé úlohy začnite spisovať:
: čo všetko ešte potrebujete pri jednotlivých úlohách spraviť,
: koľko času predpokladáte, že Vám to zaberie a
: kedy najneskôr potrebujete mať tieto parciálne úlohy hotové.
No a jeden dôležitý moment – ku každej úlohe si napíšte, kto Vám s ňou môže pomocť – delegujte.

Áno, aj doma delegujte – veď ak chce dcéra párty, može si vybrať z receptov čo chce upiecť. Môže overiť, či sú doma všetky potrebné suroviny a spísať Vám nákupný zoznam na to čo chýba. No a samozrejme ju môžete challengovať, že sa naučí práve pri tejto párty piecť sama. Samozrejme za Vašej asistencie.
Nemožné? No tak proste nebude párty….
…. ale bude, a verte, že sa vydarí. A Vaša dcéra bude na seba ešte aj hrdá, že si ju pripravila takmer sama😊 A Vy si za ten čas v pohode dokončíte napríklad jednu z biznis špecifikácií.

Pero a papier využívam vždy ak sa dostanem do časového stresu, alebo sa len neviem vymotať z nejakého problému. Vtedy len vezmem pero do rukz a začnem ukladať na papier všetko čo ma trápi – rad za radom, všetky možné aj nemožné riešenia.
A zrazu som slobodná, tvorím, hľadám cestu – emócie ustúpia a rácio preberá velenie. Mám pevnú pôdu pod nohami a viem ísť ďalej.
A pamätajte – ak aj v závere nestihnete všetko, alebo nebude všetko hotové na 100%, urobili ste pre to maximum. A to je viac, ako urobí 90% ľudí – môžete byť na seba hrdí 😊

Daj mi vedieť ako sa Ti páčil tento článok
[Celkovo: 0 Priemer: 0]

Poslať článok známemu

Vložiť komentár