Angela Duckworth – Húževnatosť

Poslať článok známemu

Prečo sú niektorí ľudia úspešní a iní nie? Prečo ľudia s talentom často nedokážu dosiahnuť svoj potenciál, zatiaľ čo menej nadaní jednotlivci dosahujú úžasné veci?

Vedeli ste, že iba talent na dosiahnutie úspechu nestačí? Viete ako talent, úsilie, schopnosti a výsledky spolu navzájom súvisia? Uvedomujete si, že to, čo dnes vieme – a je jedno v akej oblasti – môžeme neustále zdokonaľovať? Viete, že vďaka úsiliu je možné svoje nedostatky premeniť na silné výhody?

Úspech nie je čosi, čo na niekomu náhodne prihodí. Úspech nie je niečo čo sa stane od rána do večera. Úspech je proces, je to cesta po ktorej kráčame až kým sa nedosiahneme konkrétne očakávané výsledky. No je to zvyčajne cesta plná prekážok….

Podľa odhadov približne 40% ľudí, ktorí si kúpili domov nejaký stroj na cvičenie (rotoped, bežecký pás či obyčajné činky), neskôr konštatuje, že ich používajú menej než pôvodne predpokladali. Máte predstavu na koľko rotopedov či bežiacich pásov v našich domácnostiach sadá prach? Začali ste v minulosti cvičiť či držať diétu? A ako dlho ste vydržali? Čo bolo dôvodom, že ste prestali?

Veľa z nás začne niečo nové, sme plní nadšenia a dobrých úmyslov. Vydáme sa za nejakým konkrétnym cieľom a potom zrazu veci úplne opustíme. V momente, keď narazíme na prvú vážnu prekážku, alebo na dlhšie obdobie bez viditeľného pokroku, vzdáme sa. Nadobro. A pritom až 80% úspechu spočíva v tom, že budeme pokračovať v započatej práci. Pretože dôležitejším prvkom úspechu nie je talent, ale konzistentnosť nášho úsilia.

Psychologička Angela Duckworthová vo svojej knihe Húževnatosť zdieľa výsledky svojho vedeckého výskumu a vysvetľuje prečo je pri dosahovaní životných cieľov vášeň a vytrvalosť dôležitejšia ako čokoľvek iné. Kniha prináša konkrétny a jednoduchý recept, ktorý Ti pomôže byť pri dosahovaní životných cieľov odvážnejší. Vďaka šiestim kľúčovým faktorom, ktoré Angela v knihe predstavuje, môžeš
• pochopiť,čo je húževnatosť a prečo je dôležitejšia, ako talent, IQ či okolnosti
• objaviť svoju vášeň a urobiť z nej celoživotný cieľ
• posilniť vlastnú vytrvalosť a ďalej ju rozvíjať
• zvýšiť svoju odolnosť voči neúspechom a vyťažiť z nich maximum
• nájsť múdrosť láskavosti a náročnosti v prístupe k svojim deťom či podriadeným

Kniha Húževnatosť by mohla slúžiť ako učebnica psychológie úspechu, no napriek jej vedeckej hodnote to vôbec nie je nudné čítanie. Práve naopak. Kniha je doplnená množstvom príbehov úspešných ľudí z oblasti podnikania, športu, armády, výskumu či médií, ktorých autorka počas výskumu vyspovedala. Aj vďaka tomu sa z nej stal inšpirujúci bestseller.
Prináša nám do života nádej a dobrú správu, že húževnatosti sa môžeme naučiť a vieme ju v živote posilňovať. A tak závisí iba od nás, ako sa ku svojim cieľom postavíme. Ak to teda zo sebou myslíš skutočne vážne a chceš v živote dosiahnuť akýkoľvek úspech, nemala by táto kniha chýbať v Tvojej knižnici. Lebo to nie je kniha na obyčajné jedno prečítanie – oplatí sa zobrať ju do rúk, kedykoľvek keď sa cítiš unavený, frustrovaný a premýšľaš nad tým, či majú veci vôbec nejaký význam. Tak teda prajem veľa inšpirácie a zamyslenie sa nad Tvojimi cieľmi a Tvojim vlastným úspechom. A nezabudni – každý umelec, bol na začiatku amatérom. 😊

Odhodlanie VYTRVAŤ môžete začať posilňovať už dnes – objednajte si knihu…

AUDIOLIBRIX

...ako audioknihu...

Houževnatost

MARTINUS

...ako papierovú klasiku...

Hela ROJKOVIČOVÁ

LIFE | BUSINESS CAREER | Coach & Mentor

Expert v projektovom a procesnom riadení, krízovom a change manažmente, osobnej a firemnej transformácii, vo firemnej kultúre, ale predovšetkým v osobnom rozvoji a vzdelávaní. Žena s vášňou pomáhať ľuďom rásť, pracovať s ich talentami, nachádzať a napĺňať ich poslanie, sny, zlepšovať veci okolo seba, život a jeho kvalitu.

Žena, ktorá verí….

Hela je autorkou kníh 11 PRINCÍPOV a JEDINEČNÉ JA. Inšpiruje ľudí žiť slobodne, s radosťou a naplno každý deň bez ohľadu na to, kde sa dnes nachádzajú. Učí ich ako prakticky využívať poznatky o ľudskom správaní a konaní vo vzťahu k sebe samému, ale aj iným ľuďom tak, aby si mohli naplniť svoje súkromné a pracovné sny a ciele. Učí tiež budúcich, nových aj dlhoročných manažérov využívať ich vlastný, tímový a firemný potenciál a dosiahnuť vďaka tomu nielen ich kariérne ambície.

Daj mi vedieť ako sa Ti páčil tento článok
[Celkovo: 0 Priemer: 0]

Poslať článok známemu

Vložiť komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.