Think big.

Poslať článok známemu

Think big

Je vo Vašom okolí človek, ktorého viete označiť za “traviča studne”? Niekto, kto iba frfle, sťažuje sa, vyhovára, že sa veci nedajú?

Ak je taký človek v tíme a neviete ho preklopiť na pozitívnu stranu a hľadanie riešení, ostáva Vám ako manažérovi jediné – zbaviť sa ho. Lebo “otrávi celú studňu”. A tím sa Vám rozpadne pod rukami. Rozhodnutie nie je jednoduché. Viete, že ho musíte urobiť no máte pochybnosti, hľadáte výhovorky… A potom si uvedomíte, že čím dlhšie travič v tíme zostáva, tým väčšie škody.

No ak je “travič” v našej vlastnej mysli? Neveríme sami v seba, svoje schopnosti uspieť, presadiť sa. A naše myšlienky sú travičom nášho života – namiesto riešení sú tu výhovorky – zdravie, nedostatok šťastia, inteligencie, talent či vysoký vek.

Môj travič dlho tvrdil, že nemám na jazyky. A spôsobil to moment v škole – spolužiaci smejúci sa z môjho anglického prízvuku. Prestala som rozprávať, vyhýbala som sa angličtine, maturita bola nočná mora.

V práci to bolo rovnako – výhovorka – nemám talent na jazyky. A potom druhá – nemám hudobný sluch, proste nepočujem… Bola som schopná korporátny End to End meeting s vysokým manažmentom preklopiť z angličtiny do slovenčiny s výhovorkou pre môjho šéfa – “Sorry, you know…” Iba mávol rukou.

Až som si uvedomila o čo sa uberám – koľko vedomostí na nete, v knihách je iba v angličtine a pre mňa sú nedostupné. Rozhodla som sa, že sa predsa nenechám oberať o vedomosti vyhovárajúc sa na chýbajúci talent. Začala som vo veku 40 rokov.

Nešlo to ľahko, no myšlienka, že to dokážem ma posúva. Denne sa zlepšujemo pár slovíčok, jednu, dve frázy… Ešte to nie je ideálne… No dnes žijem v anglicky hovoriacom prostredí, čítam v angličtine knihy, absolvujem školenia, pripomienkujem business plány začínajúcich podnikateľov v Honolulu – v angličtine. A stále sa učím…

Dokážete všetko pre čo sa rozhodnete. MYSLITE VO VEĽKOM, stanovujte si vysoké ciele a nalpníte ich. Sila Vašej myšlienky je kľúčová – pre úspech aj neúspech.
Pozrite sa do zrkadla, sebe do očí – máte silu zmeniť svoje myšlienky na skutočnosť – lebo ste JEDINEČNÝ. Všetko ostatné sú výhorky.
Ja som sa rozhodla – už si nebudem klamať. Ide predsa o mňa a môj život.

Daj mi vedieť ako sa Ti páčil tento článok
[Celkovo: 0 Priemer: 0]

Poslať článok známemu

Vložiť komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.