If you can dream it, you can do it.

Poslať článok známemu


Zakladateľ britského empirizmu John Locke tvrdil, že v okamihu narodenia je ľudská myseľ tabula rasa – čistá doska, biely papier na ktorom iba skúsenosť necháva stopy.

Keď sme deti, naša myseľ je slobodná, nemáme žiadne starosti, iba že nám nechutí brokolica 😊
Detská fantázia nepozná hraníc a celý svet to toleruje.
Keď trojročné dieťa nakreslí zeleného tigra, považujeme to za rozkošné. Vysvetlíme, že tiger takú farbu nemá, učíme naše deti realite.
“Mami, snívalo sa mi, že som mala koníka.” hovorí šesťročné dievčatko ráno svojej mame.
A mama na to: “Ale do našej záhrady by sa koník nezmestil. Kto by sa o neho staral? A okrem toho by spapal všetky kvety…”

“Čím chceš byť keď budeš veľká?”, pýta sa otec svojej dcéry.
“Budem cestovateľka, budem objavovať nové ostrovy a plaviť sa oceánom,” s nadšením rozpráva osemročná slečna.
“To môžeš robiť cez dovolenku, ale ako si budeš zarábať peniažky?”, kladie nezodpovedateľnú otázku otec …

Naša tabula rasa sa zapĺňa – konvenciami, očakávaniami okolia, všetkým, čo by sme mali a nemali, tvoria sa v nej bariéry, ktoré sme nikdy nezažili. A mnohí z nás tak postupne zabudnú na fantáziu, zabudnú na sny, zabudnú si priať… Tí odvážnejší snívajú ďalej, no ráno svoj sen konfrontujú s prekážkami – to sa nedá, lebo…
Bariéry…
A život nám preteká pomedzi prsty, nie sme tými, ktorými skutočne chceme byť… a vo finále ľutujeme. Ľutujeme, čo sme nespravili, o čo sme sa nepokúsili.

No pravdou je, že jediná bariéra, ktorú vo svojom živote pred sebou máme je tá, ktorú nosíme vo svojej hlave. Všetko ostatné sú len prekážky, ktoré sa dajú preskočiť, obísť, podliezť… Je to len o nás – o našich postojoch.
Keď vieme snívať, vieme nájsť aj cestu k nášmu snu, vieme ho uskutočniť, prežiť…. Ja som toho dôkazom. A verte, že keď som to dokázala ja, VY TO DOKÁŽETE TIEŽ. DOKÁŽETE ČOKOĽVEK ČO SI VYSNÍVATE.

Máme len jeden život, je IBA na nás ako ho prežijeme. Nepozerajte sa späť, minulosť sa nedá zmeniť a uplynulý čas už nikto nevráti. Ale zajtra je nový deň a pred ním je noc. A tak si dnes v noci dovoľte snívať. Snívajte, vytvorte zo snov svoju víziu a naplňte ju…

KTO INÝ AK NIE VY?
KEDY, AK NIE TERAZ?

Daj mi vedieť ako sa Ti páčil tento článok
[Celkovo: 1 Priemer: 5]

Poslať článok známemu

Vložiť komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.